LP2951-30D
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LP2951-30D
JLCPCB Part #
C2867924
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.235V~30V、3V 100mA 160uVrms 30V 380mV@(100mA) 75uA Fixed、Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS