LM809M3-2.93
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM809M3-2.93
JLCPCB Part #
C3685833
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+105℃@(Ta) 1 15uA 1V~5.5V 2.93V 240ms Active Low No No Open Drain Voltage Monitor SOT-23-3 Supervisor and Reset ICs ROHS