LM78L12ACZ
MFR.Part #
LM78L12ACZ
JLCPCB Part #
C3750484
Package
TO-92-3
Description
-40℃~+125℃ 1 1.7V@(40mA) 100mA 12V 35V 65dB@(120Hz) 6mA Fixed Overheat protection Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators