LM5002MA/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM5002MA/NOPB
JLCPCB Part #
C1355701
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(TA) 1 3.1V~75V 500mA 50kHz~1.5MHz 95uA Adjustable Boost、SEPIC、Flyback Buck-Boost Built-in No SOIC-8 DC-DC Converters ROHS