LM3S2139-IQC25-A2T
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM3S2139-IQC25-A2T
JLCPCB Part #
C3209442
Package
LQFP-100(14x14)
Description
-40℃~+85℃ 10bit 16KB 2.25V~2.75V 25MHz 32 Bit 56 64KB ARM Cortex-M3 Built-in FLASH LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS