LM3S1162-EQC50-A2T
MFR.Part #
LM3S1162-EQC50-A2T
JLCPCB Part #
C6890891
Package
LQFP-100(14x14)
Description
10bit 2.25V~2.75V 46 50MHz ARM Cortex-M3 LQFP-100(14x14) Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS