LM385BZ-2.5/T1
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM385BZ-2.5/T1
JLCPCB Part #
C3679731
Package
TO-92-3
Description
0℃~+70℃@(Ta) 120uVrms 150ppm/℃ 2.5V 20mA Fixed Parallel ±1.5% TO-92-3 Voltage Reference