LM350AT/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM350AT/NOPB
JLCPCB Part #
C2872770
Package
TO-220
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.001%Vout 1 1.2V~33V 35V 3A 86dB@(120Hz) Adjustable Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS