LM2937IMP-10
MFR.Part #
LM2937IMP-10
JLCPCB Part #
C3747854
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+85℃ 1 10V 1V@(50mA) 26V 2mA 400mA Fixed Overheat protection、Reverse connection protection Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS