LM2937ES-2.5
MFR.Part #
LM2937ES-2.5
JLCPCB Part #
C3746900
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃ 1 1V@(50mA) 2.5V 26V 2mA 500mA Fixed Overheat protection、Reverse connection protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators