LM2673S-12/NOPB
MFR.Part #
LM2673S-12/NOPB
JLCPCB Part #
C1355726
Package
DDPAK(TO-263-7)
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 12V 260kHz 3A 8V~40V Buck Buck Built-in Fixed No DDPAK(TO-263-7) DC-DC Converters ROHS