LM2597M-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2597M-3.3
JLCPCB Part #
C3192911
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 150kHz 3.3V 4.5V~40V 500mA Buck Buck Built-in Fixed No SOIC-8 DC-DC Converters