LM2596SX-3.3
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2596SX-3.3
JLCPCB Part #
C3190577
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 150kHz 3.3V 3A 4.5V~40V Buck Buck Built-in Fixed No TO-263-5 DC-DC Converters