LM2587T-12/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2587T-12/NOPB
JLCPCB Part #
C2877377
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 100kHz 12V 4V~40V 5A Boost Boost、Flyback Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS