LM2585SX-12
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2585SX-12
JLCPCB Part #
C3190594
Package
TO-263-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 100kHz 12V 3A 4V~40V Boost Boost、Flyback Built-in Fixed No TO-263-5 DC-DC Converters