LM120H-15/NOPB
MFR.Part #
LM120H-15/NOPB
JLCPCB Part #
C3743425
Package
TO-39-3
Description
-55℃~+150℃ 1 15V 1mA 200mA 35V 64dB@(120Hz) Fixed Negative Over Temperature Protection TO-39-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS