LM1117LD-2.5/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM1117LD-2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C2861383
Package
WSON-8-EP(4x4)
Description
0℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(800mA) 15V 2.5V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive WSON-8-EP(4x4) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS