LM1117DT-2.5/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM1117DT-2.5/NOPB
JLCPCB Part #
C2877365
Package
TO-252
Description
0.003%Vout 0℃~+125℃@(Tj) 1 1.25V@(800mA) 15V 2.5V 5mA 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-252 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS