LM1085IS-12/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM1085IS-12/NOPB
JLCPCB Part #
C130908
Package
TO-263-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V@(3A) 12V 25V 3A 5mA 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS