CD74HC4002E
MFR.Part #
CD74HC4002E
JLCPCB Part #
C2868665
Package
PDIP-14
Description
-55℃~+125℃ 1.5V~4.2V 1.9V、4.4V、5.9V 100mV、260mV~400mV、260mV~400mV 17ns@6V,50pF 2 2V~6V 2uA 4 5.2mA 5.2mA 500mV~1.8V 74HC Series NOR Gate PDIP-14 Logic Gates ROHS