CD74ACT14M96
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
CD74ACT14M96
JLCPCB Part #
C2864213
Package
SOIC-14
Description
-55℃~+125℃ 1 1.4V~2V 14.5ns@5V,50pF 24mA 24mA 4.5V~5.5V 4uA 6 74ACT 800mV~1.3V Schmitt trigger SOIC-14 Inverters ROHS