BQ24230RGTRG4
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
BQ24230RGTRG4
JLCPCB Part #
C3682244
Package
VQFN-16(3x3)
Description
-40℃~+85℃ 1 4.23V 4.35V~6.6V 500mA Charging IC Lithium Battery Support VQFN-16(3x3) Battery Management ROHS