ADS7846N/2K5
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
ADS7846N/2K5
JLCPCB Part #
C2649366
Package
TSSOP-16
Description
-40℃~+85℃ 12 15ppm/℃ 2.2V~5.25V 2.5V 280uA 4-Wire Resistive 500kHz 6LSB Built-in SPI ±2LSB TSSOP-16 Touch Screen Controllers ROHS