74S20DCQR
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
74S20DCQR
Description
0℃~+70℃ 1mA 2 2.7V~3.4V 20mA 2V 4 4.75V~5.25V 500mV 74S 800mV 8ns@5V,50pF NAND Gate - Logic Gates