RAVVD470M1GDC8002U
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
RAVVD470M1GDC8002U
JLCPCB Part #
C19271529
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 250mA@100kHz 35V 360mΩ@100kHz 47uF 5.8mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS