BZV55B6V2 L1G
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZV55B6V2 L1G
JLCPCB Part #
C5566331
Package
DO-213AC(MiniMELF)
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 100nA@2V 10Ω 200Ω 500mW 6.08V~6.32V 6.2V ±2% DO-213AC(MiniMELF) Zener Diodes ROHS