BZT52B16S RR
Extended
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
MFR.Part #
BZT52B16S RR
JLCPCB Part #
C478619
Package
SOD-323F
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15.68V~16.32V 16V 200mW 40Ω 45nA SOD-323F Zener Diodes ROHS