TEN 20-4821WI
Mechanical Assembly
Manufacturer
TRACO POWER
MFR.Part #
TEN 20-4821WI
Description
-40°C ~ 85°C (derating) -5V 1.5 kV 18V 2 2.00 inches L x 1.60 inches W x 0.40 inches H 20 W 2A,2A 5V 7-DIP module 75V 79% ITE (Commercial) Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP Through hole - Power Module/Power Supply ROHS