TEN 20-4811WIR
Mechanical Assembly
Manufacturer
TRACO POWER
MFR.Part #
TEN 20-4811WIR
Description
-40°C ~ 85°C (derating) 0.88 1 18V 2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm) 2.25 kV 20 W 4A 5V 6-DIP Module 75V ITE (commercial), railway Isolation module Remote on/off, OCP, OVP, SCP Through hole - Power Module/Power Supply ROHS