TPMIC5504-3.3YMT
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPMIC5504-3.3YMT
JLCPCB Part #
C3021135
Package
DFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 15uA 180mV@(300mA) 3.3V 300mA 5.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS