TPMCP1700T-3302E/TT
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPMCP1700T-3302E/TT
JLCPCB Part #
C3021127
Package
SOT-23L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.6uA 170mV@(250mA) 3.3V 40dB@(1kHz) 450mA 6.5V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS