TP132C33D4
MFR.Part #
TP132C33D4
JLCPCB Part #
C2923395
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 180mV@(300mA) 2uA 3.3V 300mA 5.5V 78dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive DFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS