TP132C15D4
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TP132C15D4
JLCPCB Part #
C2940606
Package
DFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 2uA 300mA 310mV@(300mA) 5.5V 75dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection Positive DFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS