TP132C15D4-1
MFR.Part #
TP132C15D4-1
JLCPCB Part #
C2940607
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 250mV@(300mA) 2uA 300mA 5.5V 80dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS