TK290A60Y,S4X
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
TK290A60Y,S4X
JLCPCB Part #
C7362285
Package
TO-220SIS
Description
1 N-channel 11.5A 25nC@10V 290mΩ@10V 35W 4V 600V 730pF TO-220SIS MOSFETs ROHS