TK15A50D(STA4,Q,M)
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
TK15A50D(STA4,Q,M)
JLCPCB Part #
C7123958
Package
TO-220SIS
Description
1 N-channel 15A 2.3nF 300mΩ@10V 40nC@10V 4V 500V 50W TO-220SIS MOSFETs ROHS