TCR2LF18,LM(CT
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
TCR2LF18,LM(CT
JLCPCB Part #
C150173
Package
SOT-25-5
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 1 1.8V 1uA 200mA 5.5V 620mV@(150mA) Fixed Over Current Protection Positive SOT-25-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS