TCR2EE335,LM(CT
MFR.Part #
TCR2EE335,LM(CT
JLCPCB Part #
C6284220
Package
SOT-553
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 200mA 200mV@(150mA) 3.35V 5.5V 60uA Fixed Over Current Protection Positive SOT-553 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators