TCR2EE32,LM(CT
Extended
Manufacturer
TOSHIBA
MFR.Part #
TCR2EE32,LM(CT
JLCPCB Part #
C5981493
Package
SOT-553
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 150mV@(150mA) 200mA 3.2V 35uA 35uVrms 5.5V 73dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection Positive SOT-553 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators