TLM2AER056JTD
MFR.Part #
TLM2AER056JTD
JLCPCB Part #
C1698691
Description
250mW 56mΩ Current Sense Resistor SMD ±100ppm/℃ ±5% 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS