NTC0805J150K
Extended
Manufacturer
TE Connectivity
MFR.Part #
NTC0805J150K
JLCPCB Part #
C17226601
Package
0805
Description
-55℃~+125℃ 0.5mm 1.25mm 1.5mW/℃ 125mW 150kΩ 2mm 4s ±5% ±5% 0805 NTC Thermistors ROHS