CRGP0603F56R
MFR.Part #
CRGP0603F56R
JLCPCB Part #
C2082248
Description
-55℃~+155℃ 250mW 50V 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS