CRGH0603F536R
Extended
Manufacturer
TE Connectivity
MFR.Part #
CRGH0603F536R
JLCPCB Part #
C2098655
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 200mW 50V 536Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS