TPZ8V2C-523
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPZ8V2C-523
JLCPCB Part #
C42436651
Package
SOD-523
Description
-55℃~+150℃ 150mW 15Ω 7.79V~8.61V 700nA@5.0V 8.2V 80Ω SOD-523 Zener Diodes ROHS