TPNCP115ASN300T2G
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPNCP115ASN300T2G
JLCPCB Part #
C23380923
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+150℃ 1 15uA 300mA 6V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS