TPME6214C33M5G
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPME6214C33M5G
JLCPCB Part #
C22435154
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1 1.5uA 160mV@(100mA) 18V 3.3V 300mA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS