TPM40V5NS3
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPM40V5NS3
JLCPCB Part #
C5122059
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.25W 10nC 3.9A 3V 40V 45pF 540pF 62.5mΩ@4.5V SOT-23 MOSFETs ROHS