TPM100160NHW3
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPM100160NHW3
JLCPCB Part #
C49190794
Package
TO-263
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 100V 130nC@10V 160A 180W 2.9nF 340pF 3V@250uA 3mΩ@10V 6.1nF TO-263 MOSFETs ROHS