TPLP2985-50DBVR
MFR.Part #
TPLP2985-50DBVR
JLCPCB Part #
C5370985
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 180mV@(50mA) 20V 4.5uA 5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS