TPBL9198-33BAPRN
Extended
Manufacturer
TECH PUBLIC
MFR.Part #
TPBL9198-33BAPRN
JLCPCB Part #
C7603380
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 3.3V 300mA 50uVrms 6V 70dB@(1kHz) 70uA 90mV@(100mA)、230mV@(200mA) Enable Fixed Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS